1. Tønsberg og Færder Bibliotek
onsdag7.oktober9.3° Delvis skyet

Dette arrangementet har allerede funnet sted.

Se kommende arrangementer

Gender queer: a memoir

I juni snakker vi om USAs mest bannlyste bok "Gender queer: a memoir" av Maia Kobabe

Hvor

Hovedbiblioteket

Arrangør

Tønsberg og Færder Bibliotek

10. juni
  • onsdag 10. juni16:00 – 17:00
Gender queer: a memoir
  • Bylivet
  • Tønsberg og Færder Bibliotek

Åpen lesesirkel juni : Vi snakker om USAs mest bannlyste "Gender queer: a memoir" av Maia Kobabe. Ina Synøve Borsheim leder samtalen.

På åpen lesesirkel samles vi på biblioteket og diskuterer en bok sammen. Denne kvelden snakker vi om boken Gender queer av Maia Kobabe. Tegneserien handler om Maias oppvekst og unge voksenliv og hvordan hun sakte fant sin identitet som ikke-binær og aseksuell. Boken blir stadig forsøkt sensurert, eller fjernet, fra bibliotek og bokhandlere, og kan regnes som en av de mest sensurerte bøkene i moderne tid.

Deltakere oppfordres til å ha lest boken på forhånd. Spør biblioteket hvis du trenger hjelp med å få tak i den.

Arrangementet i i Samarbeid med Tønsberg Pride.

Har du lyst til å snakke om og diskutere en bok du har lest? Vil du dele din leseropplevelse eller høre andres? Bli med i lesesirkel! Hver måned inviterer vi til samtale om en bok, og det er ansatte på biblioteket som leder samtalen. Lesesirkelen vår er åpen for alle interesserte og tittelen blir annonsert i god tid.

Vi bruker cookies!

Vi ønsker å bruke informasjonskapsler på denne siden for å gi deg personlig tilpasset innhold og markedsføring i tråd med dine interesser.

Personvern