1. Tønsberg og Færder Bibliotek
onsdag7.oktober9.3° Delvis skyet

Dette arrangementet har allerede funnet sted.

Se kommende arrangementer

Kunstnersamtale: Dag Johan Haugeruds Sjelesorg

Vi tar en prat med Haugerud selv før visning av filmene hans på Tønsberg filmhus!

Hvor

Hovedbiblioteket

Arrangør

Tønsberg og Færder Bibliotek

20. september
  • søndag 20. september13:00 – 14:00
Kunstnersamtale: Dag Johan Haugeruds Sjelesorg
  • Bylivet
  • Tønsberg og Færder Bibliotek

Velkommen til kunstnersamtale med regissør og forfatter Dag Johan Haugerud. Samtalen tar utgangspunkt i hans roman Sjelesorg, men vil også trekke linjer til filmene han har regissert og til teaterdebuten Sykdom og sosial nød, som gikk på Nationaltheateret tidligere i år. Etter samtalen vises alle de tre filmene Sex, Drømmer og Kjærlighet. Dette er en unik mulighet til å få sett hele trilogien!

Romanen Sjelesorg følger den ikke-kristne diakonen Thomas og hans kvaler med sin egen rolle i møte med andre mennesker. Fortellingen stiller spørsmål om hvordan begjær og tiltrekning skal avstemmes mot det å ta ansvar og ha omsorg for andre. Som i Haugeruds andre verk ligger den største spenningen i dialogen mellom menneskene. 

Samtalen ledes av Ina Synøve Borsheim. Arrangementet er et samarbeid mellom Tønsberg filmhus og Tønsberg og Færder bibliotek.

 

Søndag 20. September kl. 15.00

Tønsberg Filmhus

Hent ut gratisbilletter til samtalen på Tønsberg filmhus sin nettside. Billetter til filmene kjøpes separat. Link: https://tonsbergfilmhus.no/

Filmhuset har servering av drikke og snacks.

Visningstider for filmene:

Kl. 16:30 Sex

Kl. 18:30 Drømmer

Kl. 20:30 Kjærlighet

SEX, DRØMMER, KJÆRLIGHET.

Tre frittstående filmer som kretser rundt begjær, identitet og lengselen etter frihet.

SEX 2024, 125min

To feiere overrasker hverandre under lunsjen. Den ene forteller at han nylig har hatt sex med en annen mann, men stiller seg helt uforstående til at kona mener han har vært utro. Den andre bekymrer seg over en livaktig drøm der David Bowie ser på ham som en kvinne. Kan livene deres fortsette som før?

DRØMMER 2024, 111min

Johanne forelsker seg hodestups i fransklæreren sin. I et forsøk på å bevare den gode følelsen, skriver hun ned alt hun opplever. Da moren og bestemoren får lese det hun har skrevet, reagerer de først med sjokk over de intime beskrivelsene, for deretter å bli fengslet av bokens litterære kvaliteter. Men hva har egentlig skjedd mellom Johanne og læreren? Og er det sånn at dette bør utgis som en bok?

KJÆRLIGHET 2024, 119min

Marianne er lege og Tor er sykepleier, og gode kolleger på sykehuset. Ingen av dem er ute etter et konvensjonelt forhold. En kveld da Marianne er på vei hjem med båten etter en date, møter hun Tor som tilbringer nettene på ferjen der han cruiser etter andre menn. Når Marianne hører Tor fortelle om den tilfeldige nærheten og samtalene som kan oppstå i forbindelse med cruising, begynner hun å vurdere om dette også kan være et alternativ for henne.

Vi bruker cookies!

Vi ønsker å bruke informasjonskapsler på denne siden for å gi deg personlig tilpasset innhold og markedsføring i tråd med dine interesser.

Personvern