1. Nyheter
lørdag17.oktober6.1°

Gratulerer til årets vinner

Publisert15. desember 2025
Halvveis inn i desember er det tid for å kåre årets fineste julevindu, og valget er tatt av byens egne innbyggere og besøkende.
  • Reiselivet

Mandag 1. desember lanserte Tønsberglivet, i samarbeid med Tønsbergs Blad, årets julevindu-konkurranse, hvor over 20 butikker og restauranter meldte seg på. Nå er folkets stemmer talt opp, og én deltaker skilte seg tydelig ut som favoritt allerede fra start.

Med godt over 200 av totalt 1000 innsendte stemmer, kan Kirkens Bymisjnon, Fritidshuset Tønsberg, juble som vinner av årets julevindu i Tønsbergregionen.

Tønsberg i vinduet

I vinduene i Halvdan Wilhelmsens allé 1B har mammaene Daniela og Maria skapt en flott ramme rundt julen på Fritidshuset. Dekoren, som er malt på vinduene, består av juletrær, nisser, julekuler med fine budskap og elementer fra Tønsberg by.

Da diplom og blomster ble overrakt midt i pakkingen av julegaver som skal deles ut, stod jubelen i taket.
– Dette var veldig gøy, og det er ekstra hyggelig at det er to mammaer på Fritidshuset som har malt årets vinduer, sier Kristine Rydningen i Kirkens Bymisjon.

– Det er så moro å se hvor mange som engasjerer seg i denne konkurransen, og at ulike aktører i regionen deltar år etter år. Deres kreativitet og julepyntede vinduer bidrar til å skape en lun og hyggelig stemning for alle som besøker byen, sier Benedicte Hamnes Melkild, omdømme- og kommunikasjonsansvarlig i Tønsberglivet.

Vi bruker cookies!

Vi ønsker å bruke informasjonskapsler på denne siden for å gi deg personlig tilpasset innhold og markedsføring i tråd med dine interesser.

Personvern