Klart for årets innflytterfest

I år kan over 200 påmeldte glede seg til en kveld på Huset i Tønsberg, hvor de skal få møte andre tilflyttere, bli bedre kjent med ulike tilbud i kommunene, få spise god mat og svinge seg til tonene fra Kearnyes Dogs.
Suksess og mange på venteliste
I år har pågangen til å kunne delta på årets fest vært stor. Under et døgn etter at invitasjonene var sendt ut var arrangementet fulltegnet, og ventelistene er lange.
– Vi gleder oss til å ønske innflytterne velkommen til det vi mener er en av de koseligste kveldene i året, sier prosjektansvarlig i Tønsberglivet, Benedicte H. Melkild.
Innflytterfesten har blitt en tradisjon, som er mulig å gjennomføre takket være samarbeid med kommunene, og ulike samarbeidspartnere fra næringslivet*. En av de viktigste grunnene til å arrangere festen er å lage en arena hvor nyinnflyttede kan skape nye bekjentskaper med andre i liknende situasjon. I tillegg er dette en fin arena å bli enda bedre kjent med kommunene våre, og alt de har å by på.
– Vi ønsker at tilflyttere skal føle seg hjemme og inkludert fra første dag, her i regionen vår, sier Melkild.
I år retter vi en stor takk til DNB, OBOS, Tønsbergs Blad, Færder kommune, Tønsberg kommune og HUSET, som gjør festen mulig.