1. Nyheter
tirsdag13.oktober9° Regn

Nyt Tønsberg i høstferien – her finner du mat og moro

Publisert1. oktober 2025
I høstferien inviterer vi til Nyt Tønsberg – en hel uke der byens spisesteder byr på deilig mat til ekstra gode priser. På utvalgte restauranter kan du velge mellom ulike retter som koster 150, 175 eller 200 kroner.

  • Bylivet

Tilbudene hos de ulike restaurantene gjelder kun i høstferien, og Diem Vo i Tønsberglivet, forteller at du blant annet kan få ytrefilet (150 gram, journ.anm.) med saus og valgfritt tilbehør hos Big Horn til 150 kroner. På byens andre restauranter, som blant annet Havariet og Steak, finner du for eksempel kyllingtagliatelle og pizza til en god pris.

– Denne uken vil det være et bredt og variert mattilbud som vil passe enhver smak. Dette er en fin mulighet til å oppleve Tønsbergs restauranter og smake på det beste byen har å by på – til gode priser, sier Vo.

I høstferien kan du kombinere gode mattilbud og opplevelser i Tønsberg sentrum. Du kan få møte arkeologene som graver i byen, og se hva slags spennende funn de har gjort ved Vektertorvet. Eller du kan ta med familien til Slottsfjellsmuseet for å se på vikingskip og hvalskjeletter. Eller hva med å la deg underholde av familieforestillinger på Tønsberg og Færder bibliotek?

Lørdag 11. oktober arrangeres Barnas Bylørdag i byen. Her inviterer Messafestivalen til Messa-lekene på Torvet, hvor ordfører Frank Pedersen deler ut medaljer og premier til barna mellom klokken 11.00 og 14.00.
– Vi håper alle vil ta turen for å kombinere mat og moro i Tønsberg sentrum, avslutter Vo.

Vi bruker cookies!

Vi ønsker å bruke informasjonskapsler på denne siden for å gi deg personlig tilpasset innhold og markedsføring i tråd med dine interesser.

Personvern