1. Nyheter
tirsdag13.oktober9.1° Kraftig regn

Markerer Verdensdagen for psykisk helse

Publisert8. oktober 2025
Verdensdagen for psykisk helse markeres i over 150 land fredag 10. oktober. Dagen, som er en internasjonal FN-dag, har som mål å fremme bevissthet rundt psykisk helse. I år er fokuset på å styrke vår psykiske beredskap i møte med en uforutsigbar morgendag.
  • Bylivet

I Norge er skoler, arbeidsplasser, organisasjoner og ildsjeler engasjert i kampanjen, som her til lands strekker seg fra uke 39 til og med uke 42. I Tønsberg har en prosjektgruppe fra kommunen gått sammen for å lage en oversikt over de ulike arrangementene som finnes i Tønsberg.

– I tillegg markerer vi også dagen selv, ved at vi er flere virksomheter som går sammen og står på stand i byen onsdag 8. oktober, sier Randi Vermelid, ungdomskoordinator i Ung i Tønsberg.

Gruppen skal i år, som i fjor, stå på VKT (bussterminalen) i byen. Fra klokken 10.00 til 15.00 skal de dele ut gratis popcorn og synliggjøre tilbudene som finnes i kommunen, i tillegg til å sette fokus på årets tema.

– Vi gleder oss til å slå av en prat med dem som går forbi denne dagen, sier Vermelid.

Vi bruker cookies!

Vi ønsker å bruke informasjonskapsler på denne siden for å gi deg personlig tilpasset innhold og markedsføring i tråd med dine interesser.

Personvern